Činnost spolku (dříve sdružení ) je založena na dobrovolné pomoci.

Naší radostí je, když tváře dětí i rodičů září šťastnými úsměvy. To je motor, který nás pohání dál a dává nám chuť pořádat další akce.
20120326_zer_ustredna_400.jpg
img_9116.jpg
153-4612-dolni-oblast-vitkovice-muzeum.jpg
Úžasný svět techniky - U6
Ostrava není jako cíl výletu ničím novým, vydávají se sem návštěvníci hornického muzea Landek park, největšího přírodního koupaliště v Porubě, zoologické zahrady nebo Divadla loutek. Ale byli jste už ve starém areálu železáren v Dolních Vítkovicích?

Nemůžete si je s ničím splést, přivítají vás rezavě červené až černé staré tovární komíny a nerozpletitelná změť nejrůznějšího potrubí. Historické tavicí pece doprovázejí velké tovární haly a právě do jedné z nich vás chceme nasměrovat. Je jí hala č. U6, kde je otevřena expozice Malého světa techniky. Doplňuje ji ještě Velký svět techniky v nové prosklené budově, ale tam se vydáme zase příště.

V Malém světě techniky jsou malí nejspíš jen jeho návštěvníci, protože jinak na vás čekají samí obři. Nejen původní dvě ohromná parní dmychadla, která sloužila k natlakování plynovodů po železárnách a pořád v hale trůní, ale i takoví „drobečci“ jako první parní automobil, nebo spíš samohyb s velikým kotlem místo předního nárazníku a tragickou první jízdou, která jeho těžké dřevěné tělo dovedla jen do zdi nejbližší budovy. Nebo také maketa 1 : 1 parní lokomotivy, automobily Škoda MB 100, hasičský vůz Praga RN, traktor Zetor nebo rovnou ponorka kapitána Nema!

A pozor, všechno je dovoleno osahat, vyzkoušet a použít. Můžete obrábět dřevěné špalíky na skutečných soustruzích, pohánět mechanický jeřáb, řídit lokomotivu, vysílat telegrafické zprávy, vyrábět elektřinu v sedle bicyklu nebo si vlézt do kosmického přistávacího modulu. Trenažéry jsou věrné a dálky volají…

A komu už půjde z toho rachotu a řinkotu hlava kolem, nalezne klid za zvuku starého harmonia a při pohledu na barevný podmořský svět v kajutě verneovské ponorky.

Více praktických informací si přečtěte na stránkách areálu http://www.dolnioblastvitkovice.cz/ a Světa techniky http://www.stcostrava.cz/.
Bongo -Brno
My jsme byli se Spolkem rodičů při MŠ v Bongu několikrát a stálo to za to. Doporučuji jet na 10hod. kdy tam otevírají a zůstat nejméně do 16-17hod. Je tam restaurace rychlého občerstvení, hamburgery, párky v rohlíku, smažený sýr, hranolky, řízek. Ale mají občas i něco zdravějšího. Bohužel chybí polévky.
Zábava je, ale luxusní. A zvláště ve dnech, kdy prší nebo je zima , a ven jdete ,jen když musíte, tak se tam dá příjemně a aktivně strávit celý den. Dokonce i dospělí můžou vyzkoušet obří klouzačky a trampolíny a pro nejmenší batolata je tady zase krásný koutek s malou klouzačkou, balónky a gumovým legem.
Podzim
Podzim
P1380212.JPG
děti z Podzimníčkem.jpg
Výrobky dětí.JPG

Říjnové akce Podzimníček a Dýňová soutěž

imagesNG5YQE8X.jpg
imagesMORQZP9B.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one